Діалог для розвитку

Ціль проекту: покращення сприйняття громадянами урядової підтримки регіонального бізнесу в контексті наслідків епідемії вірусу COVID-19. Закарпаття - це один із регіонів, що найбільше постраждали від пандемії. Навіть після кількох продовжень карантину, кількість нових захворювань в Україні продовжує зростати, економіка продовжує занепадати, а малі та середні підприємства в області день за днем борються за виживання.

UCBI підтримало Агенцію регіонального розвитку Закарпатської області в розробці регіонального плану та нових інструментів підтримки закарпатського бізнесу в контексті наслідків епідемії вірусу COVID-19.

Основні завдання:

- Завдання 1. Розробка регіонального плану та нових інструментів підтримки закарпатського бізнесу в контексті наслідків епідемії вірусу COVID-19.

- Завдання 2. Покращення сприйняття громадянами урядової підтримки регіонального бізнесу в контексті наслідків епідемії вірусу COVID-19.

- Завдання 3. Зміцнення зусиль влади та громадянського суспільства, спрямованих на пом’якшення впливу пандемії вірусу COVID-19 на стабільність, національну згуртованість і рух до реформ.

Основна діяльність:

Діяльність 1. Створення та координація роботи Експертної ради над розробкою регіонального плану підтримки закарпатського бізнесу в контексті кризи, викликаної епідемією вірусу COVID-19.

До Експертної ради увійдуть представники місцевого малого та середнього бізнесу. Рада буде створена як дорадчий орган для Закарпатської обласної державної адміністрації. У рамках проекту вона проведе 2 онлайн- і 2 офлайн-засідання, а також 1 дослідження у форматі фокус-групи. Вона також матиме на меті розробку щонайменше трьох нових інструментів підтримки бізнесу в Закарпатській області, які зможе впровадити обласна влада. Створення регіонального плану підтримки бізнесу в контексті наслідків епідемії вірусу COVID-19 передбачає покрокові вказівки та рекомендації щодо заходів, які має вжити Закарпатська обласна рада і Закарпатська обласна державна адміністрація.

Діяльність 2. Створення онлайн-платформи для продажу.

Предметом цієї діяльності буде створення онлайн-платформи для продажу продукції місцевих виробників і популяризація ідеї підтримки місцевих виробників і постачальників послуг. Веб-платформа міститиме брендинг "Зроблено в Закарпатті". Розробка онлайн-ринку дозволить місцевим виробникам скористатися новим каналом продажу місцевих продуктів онлайн, що розширить їхнє охоплення потенційних клієнтів.

Діяльність 3. Проведення інформаційної кампанії про роботу Експертної ради та створений онлайн-ринок для місцевих МСП.

а) Рекламна кампанія для поширення серед представників малого та середнього бізнесу інформації про роботу Експертної ради при обласній державній адміністрації.

б) Рекламна кампанія з метою інформування про розроблену платформу для продажу товарів місцевих виробників.

в) Рекламна кампанія серед бізнесу щодо маркування товарів знаком «Зроблено в Закарпатті», взаємодія з представниками торгових центрів з метою створення окремих фірмових полиць зі знаком «Зроблено в Закарпатті» і розміщення на них продукції дрібних виробників області.

Опис Бенефіціарів

Прямі бенефіціари цього проекту - команда Грантоотримувача, члени Експертної ради, а також місцеві виробники, продукція яких просуватиметься через новостворений онлайн- ринок.

Непрямі бенефіціари проекту - представники малого та середнього бізнесу, фізичні особи- підприємці, обласна влада, а також широкі верстви населення регіону.

Агенція Регіонального Розвитку Закарпатської області організовує даний проєкт за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).